O nás

 

Domů

O nás

Kontakt

Fotogalerie

Galerie praporů

Právě v období renesance se v Itálii postupně rozvíjí umění ovládání parporu pro účely „praporových show“. Tyto vystoupení měly za účel kromě pobavení publika také demonstrovat schopnosti praporečníka. Dochází tak ke vzniku do té doby naprosto neznámého druhu umění. Tato nová disciplína dala vzniknout tradici, která je v Itálii živá dodnes. Pořádají se zde velké turnaje a přehlídky skupin praporečníků a jedná se o velmi prestižní záležitost při prezentaci jednotlivých měst nebo jejich čtvrtí.

Všichni členové našeho uskupení se již dlouhou dobu zabývají historií a historickým šermem. Umění práce s prapory nás natolik oslovilo, že jsme v něm nalezli pro nás novou možnost rozvoje. Zacházení s prapory jsme si začali osvojovat před několika lety, původně jen pro vlastní potěchu. Postupem času jsme se však rozhodli toto umění předvést i před zraky diváků.

            

Jako náš první počin v této oblasti jsme připravili ucelenou praporovou show, která kombinuje bojový charakter tzv. praporů německých s hravostí praporů italských. Momentálně pracujeme na dalším pojetí, které bude kombinací ukázek šermu, práce s prapory a bojových choreografií.

Informace ke stažení